Trutnovský Klub Bratří Čapků slavil

Prosincové setkání členů Klubu Bratří Čapků v Trutnově mnohým z nás jistě uvízne v paměti. Neslo se ve zvláště slavnostním duchu . Rok 2017 byl pro nás jubilejní. Slavili jsme 35. výročí založení.

Sjeli se k nám hosté z blízka i daleka. Svoji návštěvou nás potěšili pražští přátelé ze Společnosti Bratří Čapků a s nimi i paní Kateřina Dostálová, vnučka Josefa Čapka. Síň B. Martinů byla, v sobotu  2.prosince 2017,  zaplněna do posledního místa.

Pestrý program, plný vzpomínek i vybraných ukázek z děl obou bratří, s vtipem a šarmem moderovala paní Věra Mimrová, dlouholetá opora našeho klubu. Hudbou nás těšili dva mladí, nadaní muzikanti Lukáš Červený a Matěj Břeň. Vyvrcholením programu byl křest Sborníku, který byl k  této příležitosti vydán. Vyklubal se na svět díky usilovné a trpělivé práci několika nadšenců, v čele s panem Tomášem Kubíčkem, současným předsedou. Tato zdařilá publikace je krásným dárkem pro  nás i všechny naše příznivce.

Na závěr podvečera bylo připraveno malé pohoštění, tradičně z rukou paní Kubíčkové a tak jsme mlsali, upíjeli lahodné víno, vzpomínali a těšili se ze vzájemných setkání. S mnohými hosty se vídáme jen vzácně, takže řeč nevázla. Atmosféra byla překrásná, plná radosti a přátelského souznění. Nezbývá než si přát, aby takové ladění vydrželo v našem společenství i v letech budoucích.

Věra Matušková

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *